مقالات, انواع پنجره, پنجره UPVC

استفاده از گاز آرگون در پنجره دوجداره

پنجره‌های آرگون نسبت به پنجره‌های دوجداره و سه جداره پر از هوا کارآمدتر هستند، بنابراین می‌توانند به کاهش قبض آب و برق خانه شما در طول زمان کمک کنند. شیشه آرگون اخیراً به عنوان یک ابزار کارآمد انرژی مورد توجه قرار گرفته است که هر کسی می تواند از آن برای خانه خود استفاده کند. برای تصمیم گیری صحیح، باید بدانید که آرگون چیست، چرا معمولاً از آن در پنجره ها استفاده می شود و چگونه پنجره های آرگون با سایر پنجره ها مقایسه می شود.

پنجره های دو جداره را می توان با گاز آرگون پر کرد تا به عایق کاری اتاق کمک کند و انتقال گرما را از طریق شیشه پنجره به حداقل برساند. گاز آرگون گازی بی رنگ و بی بو است که سال هاست توسط سازندگان پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای خرید پروفیل واناوین با دفاتر ما تماس بگیرید

 

گاز آرگون چیست؟

آرگون یک عنصر گازی که نماد آن Ar در جدول تناوبی است می باشد. همچنین حدود یک درصد از جو را تشکیل می دهد. مدت‌هاست که در سایر محصولات خانگی مانند لوله‌های فلورسنت و لامپ‌های برق استفاده می‌شود. از آنجایی که آرگون ارزان، بی خطر و بی بو بوده و به سرعت در مناطق با تهویه مناسب پخش می شود، اهداف صنعتی مختلفی را انجام می دهد. آرگون در لاستیک‌های خودروهای لوکس، پنجره‌سازی و لباس‌های غواصی یافت می‌شود. از آرگون در جوشکاری قوس الکتریکی نیز استفاده می شود.

اگر کیفیت پنجره خوب باشد، آرگون باید برای مدت طولانی دوام بیاورد. نشت مقداری آرگون از پنجره ها در طی یک دوره زمانی معمولی است، اما پنجره های خوب می توانند 20 سال یا بیشتر آرگون را در داخل پنجره نگه دارند. حتی اگر مقدار کمی از آرگون باقی بماند، همچنان یک عایق موثر است.

صاحب خانه هایی که نگران پنجره های خود هستند می توانند آنها را توسط یک متخصص بررسی کنند تا بفهمند که آیا هنوز داخل آن آرگون وجود دارد یا خیر. اگر گاز تماما نشت کرده باشد، ممکن است مه یا یخ زدگی بین شیشه ها قابل مشاهده باشد.

 

گاز آرگون

چگونه از گاز آرگون در ساخت پنجره استفاده می شود؟

از آرگون برای پرکردن فضای بین پنجره های دوجداره و سه جداره استفاده می شود. این نوع پنجره ها به «گاز پر» معروف هستند. برای پر کردن شیشه‌ها، آرگون از طریق یک سوراخ کوچک در امتداد اسپیسر به داخل پمپ می‌شود، در حالی که هوا اجازه خروج از سوراخ کوچک دیگری در اسپیسر را دارد . بنابراین، یکی از راه هایی که صاحبان خانه می توانند متوجه شوند که پنجره هایشان با آرگون ساخته شده است، بررسی این سوراخ ها است.

گاز آرگون رسانی گرما نیست، بنابراین یک عایق عالی است. پنجره های پر از گاز همچنین از ایجاد یخ زدگی در پایین پنجره در هوای سرد جلوگیری می کنند. آرگون یکی از دو نوع گازی است که ممکن است برای این منظور در پنجره ها استفاده شود. گاز دیگر کریپتون است.

آرگون در هوا به طور طبیعی وجود دارد

آیا گاز آرگون بی خطر است؟

آرگون یک گاز طبیعی، غیر سمی و غیر واکنشی است که در محیط یافت می شود. اگر درزگیر پنجره بشکند و آرگون به بیرون نشت کند، هیچ آسیبی به محیط و ساکنان خانه وارد نمی شود. گاز به سرعت در یک محیط باز و دارای تهویه خوب پخش می شود. متخصصان پنجره می توانند از کنتور مخصوص برای تشخیص وجود گاز در پنجره ها استفاده کنند.

 آرگون را می توان با استفاده از ابزارهای خاص جایگزین کرد. برای جایگزینی آرگون، گاز از طریق سوراخ در اسپیسر به داخل پمپ می شود. اگر درزگیر شکسته شود، ممکن است پنجره نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، در غیر این صورت مشکل دوباره رخ خواهد داد.

برای استعلام قیمت پروفیل گلد پی وی سی با نمایندگان ما در سراسر کشور تماس بگیرید

آرگون در مقابل گاز کریپتون

کریپتون متراکم تر و گران تر از آرگون است، بنابراین اگرچه عایق بهتری است، اما محبوبیت بسیار کمتری دارد. پنجره های آرگون استاندارد صنعتی هستند زیرا آرگون یک گاز قابل اعتماد و در دسترس است. همانطور که گفته شد، آرگون در فضاهای 1/2 اینچی که بین پنجره‌های دو جداره یافت می‌شود بهترین استفاده را دارد، در حالی که کریپتون در فضاهای کوچک‌تر بین پنجره‌های سه جداره مؤثرتر است. بنابراین، برخی از صاحبان خانه که خرید پنجره های سه جداره را انتخاب می کنند، کریپتون را به جای پرکننده گاز آرگون انتخاب می کنند.

 

مزایای پنجره های گازی آرگون

گاز آرگون عایق های بسیار خوبی است  هم در تابستان و زمستان کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد. چه دمای بیرون گرم باشد و چه سرد، پنجره‌های گاز آرگون عایق را در همه دماها و آب و هواها فراهم می‌کنند. همچنین آرگون برای انسان و محیط زیست بی خطر است.

آرگون به عایق بندی در برابر سر و صدا کمک می کند، که می تواند برای صاحب خانه هایی که در مناطق پر سر و صدا زندگی می کنند مفید باشد.

در مقایسه با سایر پرکننده های گاز، آرگون نسبتاً ارزان است و بنابراین یک گزینه عملی برای صاحبان خانه و همچنین صاحبان مشاغل است.

 این پنجره ها می توانند عملکرد سیستم تهویه مطبوع خانه را بهبود بخشند و بنابراین می توانند قبض های آب و برق را در طول زمان کاهش دهند.

تقریباً با هر طرحی کار می کند. آرگون در پنجره های دوجداره با فاصله 1/2 اینچ از یکدیگر بهترین کار را دارد، اما جدا از آن، هر اندازه یا شکل پنجره ای با پوشش های آرگون کار می کند.

خواص عایق آرگون می تواند از ایجاد یخ زدگی بر روی پنجره ها در زمستان جلوگیری کند.

 

گاز آرگون چگونه کار می کند تا پنجره ها را برای خانه شما کارآمدتر کند؟

از آنجایی که گاز آرگون چگالی تر از هوا است، افزودن آن به واحد شیشه ای در پنجره های دوجداره باعث بهبود راندمان عایق حرارتی می شود. پنجره‌های گاز آرگون دمای پنجره را به دمای اتاق نزدیک‌تر می‌کنند. این فرآیند در نهایت جریان‌ها و جریان‌های هوا را که هنگام برخورد دماهای مختلف ایجاد می‌شوند، حذف می‌کند.

در حالی که تزریق آرگون به پنجره‌های دوجداره می‌تواند در ابتدا گران‌تر از پنجره‌های دوجداره ارزان‌تر و پر از هوا باشد، مزایای طولانی‌مدت بهره‌وری انرژی ارزش آن را دارد.

آرگون گازی بی رنگ و بی بو است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *