مقالات, پروفیل

پروفیل بازسازی چیست؟

پروفیل بازسازی

 

یکی از مشکلات مهم در ساختمان های قدیمی درب و پنجره های غیر استاندارد است که باعث هدر رفتk انرژی و خطرات ایمنی میشوند. یکی از دلایلی که صاحبان خانه های قدیمی دست به تعویض در و پنجره قدیمی خود نمیزنند، این است که از دردسر ها و هزینه های تخریب و تعویض واهمه دارند. این مشکل اما با وجود پروفیل های بازسازی به طور کامل حل شده است.

پروفیل بازسازی در واقع یک محصول تقویت شده می باشد که در هنگام بازسازی یا تعویض درب و پنجره های قدیمی به کار برده می شود. پروفیل های بازسازی امروزه به یکی از کاربردی ترین عوامل در بازسازی ها تبدیل شده اند و استفاده از انواع پروفیل های بازسازی برای تولید پنجره ها بسیار گسترش یافته است. باید در نظر داشته باشید که پروفیل های بازسازی در مدل های مختلفی توسط برند های متفاوت تولید می شوند.

پروفیل بازسازی پنجره چیست

چه تفاوت هایی با پروفیل معمولی دارد؟

استفاده از پروفیل بازسازی باعث می شود تا دیگر نیازی به تعویض درب و پنجره های قدیمی نداشته باشید، به این صورت که پروفیل بازسازی را بر روی فریم قدیمی نصب کرده و مراحل نصب در یا پنجره را کامل کنید. یکی از مزیت های پروفیل بازسازی نسبت به پروفیل معمولی دارای مقاومت آن بوده که از پروفیل معمولی بالاتر است و عملکرد بهتری نیز در عایق بندی دارد.

 از پروفیل بازسازی می توان در مکان هایی که در آن پنجره های UPVC بی کیفیت نصب شده نیز استفاده کرد. به طور کلی از این پروفیل ها در مکان هایی که تغییر دما بسیار شدید است و یا سر و صدای زیادی وجود دارد استفاده می شود؛ زیرا که پروفیل معمولی در این محیط ها کارایی چندان بالایی ندارد.

 

قیمت پنجره بازسازی نسبت به پنجره نوسازی بالاتر است.

پروفیل بازسازی، تعویض بدون تخریب

پروفیل های بازسازی  راه حلی ایده آل برای جایگزینی پنجره های قدیمی هستند، زیرا نصب پنجره های جدید با استفاده از این پروفیل سریع و آسان صورت میگیرد.  این کار نیازی به تخریب فریم یا دستکاری دهانه ندارد و باعث می شود که دیوارها و نما بدون آسیب باقی بمانند. به طور کلی پروفیل بازسازی به فرآیند سرعت میدهد و از زمان بر بودن و هزینه بر بودن بازسازی جلوگیری می کند. پروفیل های بازسازی نمای پایین‌تری دارند که باعث میشود سطح شیشه وسیع تر و روشنایی اتاق بهتر فراهم شود. پنجره های جدید نه تنها فضا را زیبا جلوه می دهند، بلکه عایق بندی عالی و صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به ارمغان می آورند.

برای خرید پروفیل واناوین مستقیم از درب کارخانه کلیک کنید .

از کدام برند پروفیل بازسازی باید استفاده کرد؟

جهت نصب کردن پنجره دوجداره باید از برند پروفیلی استفاده کرد که کیفیت ساخت، ابعاد و ضخامت مناسبی داشته باشد. در ضمن این را نیز در نظر داشته باشید که پروفیل بازسازی و برند آن در قیمت این پروفیل پنجره تاثیر می گذارند، و با توجه به نقش زیرساختی و مهم پروفیل بازسازی در مقاومت و کارایی و عایق بندی، بهتر است از پروفیل با کیفیت بالا استفاده شود. هر کدام از برندهای معتبر مانند وینتک (Wintech)، وانا وین و ویستابست سری پروفیل های ویژه ای به عنوان پروفیل بازسازی ارائه کرده اند. برای مثال برند وینتک سری W700، ویستابست سری 60 (سه چمبر) و واناوین پروفیل ها بازسازی خود را در سه سری گلد UPVC  ، رویال وین و واناوین ارائه میدهد. پروفیل بازسازی سری واناوین سطح مقطع بالایی داشته و کارآمدی بسیار بالایی دارند. در مقایسه با واناوین سری های گلد یو پی وی سی و رویال وین سطح مقطع پایین تر داشته و قیمت مناسب تری نیز دارند؛ البته این مسئله در کیفیت و کارایی آنها تاثیر نمیگذارد.

برند پروفیل بازسازی در کیفیت آن موثر است.

آیا قطعات پنجره قابل تعویض هستند؟

اجزای پنجره و در را می توان به سه دسته تقسیم کرد – پروفیل، شیشه و یراق آلات.

 

اگر سیستم پنجره جایگزین شده باشد، مشکلات زیر از بین میروند:

بخش های پنجره آسیب دیده مانند لنگه ها یا قاب های بیرونی

بخش های دیوار آسیب دیده

برای براق آلات پنجره، موارد زیر به سختی جایگزین می شوند و یافتن آن سخت است:

کلیدهای دستگیره پنجره

دستگیره های پنجره

دریچه های چکش شکسته

دستگیره درها و صفحات پشتی دستگیره

خرابی یا سیستم قفل چند نقطه ای پنجره یا در

واشر درب آسیب دیده به ویژه در درب های پاسیو قدیمی که دور شیشه ساخته شده اند و مهره ای ندارند.

سخن آخر

در حال حاضر با توجه به میزان آلودگی صوتی و همچنین ویژگی های دیگری مانند هدر رفت انرژی، بسیاری از ساختمان های قدیمی ساز، به دنبال این هستند که بدون تخریب، از مزیت های پنجره یو پی وی سی دوجداره بهره ببرند. در این صورت اولین و بهترین گزینه برای تعویض استفاده از پروفیل بازسازی است.

پروفیل معمولی که در ساخت پنجره های دوجداره استفاده می شود، با پروفیل بازسازی دارای تفاوت هایی می باشد، پروفیل بازسازی با مقاومت بالا، بیشتر برای استفاده در تولید پنجره های دو جداره بر اساس فریم های قدیمی به کار برده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروفیل های بازسازی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *