مقالات, پنجره UPVC

سوالات رایج هنگام خرید پنجره

خرید پنجره

ماهیت پنجره هم ساده و هم بسیار پیچیده است. عملکرد اصلی آنها زمان قدیم در آسیای شرقی، که از کاغذ روغنی برای پوشاندن سوراخ ها در دیوارها استفاده می شد و نور را در داخل خانه میداد، تغییر نکرده است. خوشبختانه، فن آوری مدرن منجر به بهبود زیادی در طراحی و عملکرد پنجره شده است، که سبب ارائه طیف وسیعی از گزینه های پنجره و همچنین سوالات جدید شده است.در هنگام خرید در و پنجره سوالات زیادی به وجود می آید. یادگیری پاسخ به این سؤالات کار نگهداری پنجره ها یا فرآیند خرید پنجره های جدید را آسان می کند. در اینجا پاسخ هایی به متداول ترین سوالات ارائه شده است.

 

 1. آیا تفاوتی بین تعویض پنجره های قدیمی و نصب پنجره در خانه نوساز وجود دارد؟

بله. پنجره ها در ساخت و سازهای جدید به گونه ای طراحی شده اند که قبل از نصب سایدینگ نصب شود و اکثرا دارای فلنج هایی هستند که به قاب پنجره بسته می شوند. این در حالی است که پنجره‌های جایگزین بدون نیاز به برداشتن هیچ گونه دیوارپوش، در یک دهانه بسته شوند.

تعویض پنجره

 1. برای بحث پنجره چه اصطلاحاتی را باید بدانیم؟

مطالعه مقالات و کتاب های مربوط به فنستراسیون، که یک کلمه زیبا برای طراحی و چیدمان پنجره هاست، شامل تعدادی از اصطلاحات کلیدی است که ممکن است اکثر صاحبان خانه ندانند. اصطلاحات مربوط به نصب پنجره، قسمت های یک پنجره، عملکرد و تعمیر، همه در هنگام خرید پنجره مهم هستند.

پنجره ها، صرف نظر از نوع، از شیشه های تشکیل شده اند که در یک قاب چهار قسمتی محکم می شوند.

 1. چه نوع پنجره هایی را باید انتخاب کنم؟

 به طور کلی پنجره ها به دو نوع کشویی و لولایی تقسیم می شوند و زیر شاخه های پنجره های کشویی شامل پنجره کشویی معمول، لیفت اند اسلاید و فولکس واگنی می باشند و زیر شاخه پنجره های لولایی شامل پنجره تک حالته و دو حالته است. جدا از نوع، پنجره ها سبک های متفاوتی نیز دارند این سبک ها شامل پنجره خلیجی، پنجره کمانی، پنجره هوشمند، پنجره ثابت، پنجره گلخانه ای و پنجره سقفی می شود. هر کدام از این انواع و سبک های پنجره ویژگی های منحصر به فردی دارند و پنجره مناسب با توجه به اقلیم منطقه، بودجه و فضای منزل انتخاب می شود.

معمولاً پنجره مربع یا مستطیل شکل است، اما میتوان اشکال دیگری مانند گرد، هشت ضلعی و سایر اشکال خاص را سفارشی سازی کرد. برای سرعت در کار و افزایش دقت محاسبه می توانید طراحی در و پنجره را با نرم افزار انجام دهید. نرم افزار های طراحی در و پنجره زیادی موجود هستند اما مستروین یکی از بهترین ها محسوب می شود. با مستروین میتوانید انواع اشکال را در درو پنجره خود پیاده سازی کنید و با محاسبات دقیق به تولید کننده جهت ساخت بسپارید.

برای خرید پنجره واناوین با دفاتر ما تماس بگیرید .

 1. چه تعداد جدار شیشه پنجره مناسب است؟

یک واحد پنجره با کیفیت دارای دو یا سه شیشه در قاب است که با فضاهای نازکی که با گاز بی اثر (معمولاً آرگون) پر شده و هوا بندی شده از هم جدا شده اند. این واحدهای شیشه ای عایق میزان اتلاف حرارت از طریق پنجره را تا حد زیادی کاهش می دهند و همچنین تراکم یا یخ زدگی را محدود می کنند. در بیشتر موارد، پنجره های سه جداره (سه جداره) عملکرد عایق بهتری نسبت به واحدهای دو جداره دارند. اما پنجره های سه جداره قیمت بالاتری نیز دارند و لازم نیست در همه مناطق آب و هوایی و استفاده شوند.

به طور کلی در مناطق مستعد طوفان، توصیه می شود که پنجره ها دارای شیشه لمینت باشند که در برابر شکستگی مقاوم باشد و در صورت شکستن مانند شیشه های استاندارد خرد و پخش نشود.

بیش از یک راه موثر برای تمیز کردن پنجره ها وجود دارد

 1. بهترین راه برای تمیز کردن پنجره ها چیست؟

یکی از روش‌های ارزان قیمت این است که با آب گرم و یک قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی، محلول تمیز کننده خود را درست کنید. پنجره را با یک پارچه میکروفیبر یا اسفنج تمیز پاک کنید. برای بهترین نتیجه، پنجره ها را زمانی بشویید که نور مستقیم خورشید به آن ها نمی رسد.

 1. چه متریالی را برای پنجره های خود انتخاب کنم؟

هنگام در نظر گرفتن مواد برای قاب پنجره، می توان از بین آلومینیوم یا  UPVC انتخاب کرد. هر ماده دارای ویژگی های منحصر به فردی است، از عناصر طراحی و زیبایی شناختی گرفته تا ویژگی های عملکردی. برای انتخاب متریال مناسب برای خود، عواملی مانند آب و هوای زندگی، سبک خانه و ترجیحات زیبایی شناختی را در نظر بگیرید.

 

تعویض پنجره

 1. بهترین راه برای جایگزینی پنجره چیست: نصب پنجره فول فریم یا بدون تخریب؟

دو روش اصلی برای تعویض پنجره وجود دارد: نصب فول فریم و نصب بدون تخریب. در نصب پنجره فول فریم، به طور کامل پنجره های قبلی شما از پروفیل گرفته تا فریم ها از جا کنده و پنجره جدید جایگزین می شود. این گزینه کمی تخریب در بر دارد و برای صاحب خانه هایی مناسب است که می خواهند اندازه یا شکل پنجره خود را تغییر دهند یا به طور کلی سبک پنجره متفاوتی را در نظر دارند.

جایگزینی به روش بدون تخریب به شما این امکان را می دهد که قاب اصلی، تزئینات، سایدینگ و بدنه را دست نخورده نگه دارید. این روش برای زمانی که می خواهید یک پنجره فرسوده را، بدون تخریب، با یک پنجره جدید هم اندازه جایگزین کنید، بهترین است. وضعیت قاب پنجره فعلی و اندازه قاب پنجره جدید شما دو عامل مهم در تعیین نحوه تعویض پنجره هستند.

تعویض پنجره های قدیمی با پروفیل گلد پی وی سی با نازل ترین قیمت

 1. کی باید پنجره را تعویض کنم؟

دلایل مختلفی برای تعویض پنجره وجود دارد، اما بیشتر آنها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: جذابیت، عملکرد پنجره و زیبایی داخلی. شناسایی دلیل اصلی نیاز شما به پنجره جدید می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه زمانی باید پنجره های خود را تعویض کنید. گاهی اوقات شما فقط نیاز دارید که سبک خانه خود را تغییر دهید. ارتقاء یک پنجره در یک اتاق می تواند زیبایی آن را بهبود بخشد.

 

 1. آیا به نصب پنجره حرفه ای نیاز دارم یا خودم می توانم این کار را انجام دهم؟

نصب پنجره می تواند یک پروژه چالش برانگیز و طولانی باشد؛ و هنگامی که به اشتباه انجام شود، می تواند بر عملکرد، بهره وری انرژی و زیبایی پنجره تاثیر منفی بگذارد. فقط اگر تجربه و تخصص در زمینه نصب پنجره دارید اقدام به نصب کنید در غیر این صورت، بهتر است کارها را به افراد حرفه ای بسپارید. در حالی که هزینه بالاتری دارد، یک تیم نصب خوب، می تواند در هزینه برای تعمیر مشکلات مربوط به نصب نادرست صرفه جویی کند.

 1. بهترین زمان از سال برای نصب ویندوز چه زمانی است؟

تعویض پنجره می تواند در هر زمانی اتفاق بیفتد. اگرچه ممکن است در زمستان سختی کار بیشتر باشد و زمان بیشتری صرف شود. اگر پنجره‌های خود را در پاییز یا زمستان تعویض کنید، هوای سرد ناخواسته می‌تواند از پنجره‌ها وارد شود، اما بستن دربهای اتاقی که پنجره در آن نصب می‌شود می‌تواند در این زمینه کمک کند. برای سریعتر پیش رفتن کار، هوای گرم ایده آل است.

میتوانید شیشه های خود را مات، دودی یا رفلکسی انتخاب کنید.

 1. چگونه خانه خود را برای تعویض پنجره آماده کنم؟

چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا خانه خود را برای گروه نصب آماده کنید:

سیستم های هشدار را از پنجره های خود جدا کنید.

تزیینات، آویزهای دیواری، قفسه ها و هر چیز دیگری که در نزدیکی محل پنجره قرار دارد و ممکن است در حین نصب آسیب ببیند را بردارید.

مبلمان را از پنجره ها دور کنید و یا آن ها را با پتو یا ملحفه بپوشانید.

بچه ها و حیوانات خانگی خود را از محل کار دور نگه دارید تا نصب به طور کامل انجام شود و همه چیز تمیز شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *